CHOROBA GRAVESA BASEDOWA

 ›  › CHOROBA GRAVESA BASEDOWA

Jak bedzie wygladalo moje dziecko

CHOROBA GRAVESA BASEDOWA

CHOROBA GRAVESA BASEDOWA
1 vote, 3.00 avg. rating (70% score)

depilacja laserowa (4)Tarczyca czasami może pracować nieprawidłowo, bo sam organizm produkuje takie przeciwciała, które ją stale atakują powodując chroniczny stan zapalny. Do tego jeszcze dochodzi do jej rozrostu i nadmiaru produkcji hormonów, (co powoduje objawy podobne do nadczynności: wole i wytrzeszcz oczu), wtedy jest to właśnie choroba Gravesa Basedowa. Lekarz zleci oprócz standartowych badań poziomu hormonów także takie, które pozwolą określić przeciwciała tarczycowe w surowicy krwi, a także USG gruczołu (w razie guzków lekarz endokrynolog może zlecić na przykład biopsję cienkoigłową albo scyntygrafię.
Leczenie będzie polegało na przyjmowaniu leków przeciwtarczycowych i jodu radioaktywnego. Trzeba będzie także zmienić dietę na bardziej kaloryczną z większą ilością białka i witamin. Przy tej chorobie trzeba koniecznie zrezygnować z używek (mocna kawa i herbata, alkohol) i papierosów. Nie jest też wskazany duży wysiłek fizyczny.

Inne wpisy tematyczne (zdrowie i medycyna):

CHOROBA GRAVESA BASEDOWA Reviewed by on wtorek, Październik 18th, 2016 .

Tarczyca czasami może pracować nieprawidłowo, bo sam organizm produkuje takie przeciwciała, które ją stale atakują powodując chroniczny stan zapalny. Do tego jeszcze dochodzi do jej rozrostu i nadmiaru produkcji hormonów, (co powoduje objawy podobne do nadczynności: wole i wytrzeszcz oczu), wtedy jest to właśnie choroba Gravesa Basedowa. Lekarz zleci oprócz standartowych badań poziomu hormonów także

ABOUT AUTHOR /