Program stomatologiczny

 ›  › Program stomatologiczny

Jak będzie wyglądało nasze dziecko

Program stomatologiczny

Program stomatologiczny
1 vote, 2.00 avg. rating (60% score)

program-stomatologiczny-2Współczesne zarządzanie gabinetem stomatologicznym trudno sobie wyobrazić bez użycia komputera. Właściwie dobrany program stomatologiczny ułatwi pracę zarówno pracownikom rejestracji jak i lekarzom.
Wybierając taki system warto zwrócić uwagę na jego wszechstroność. Powinien zawierać on kalendarz wizyt, tak by przypadkowo nie wpisać dwóch pacjentów na ten sąm termin. Powinien także oferować elektroniczne karty pacjenta, które lekarz uzupełnia podczas wizyty. Karta taką powinna zawierać podstawowe dane chorego, przebyte przez niego choroby oraz zabiegi oraz dane o dotychczas przyjmowanych lekach. Pozwala to zoszczędzić czas na zbieranie wywiadu chorobowego.
Do każdego z pacjentów powinno być umożliwienie dołączenia zdjęć RTG, tak by dentysta mógł skontrolować stan zębów na przykład po leczeniu kanałowym. Zmiany zapalne toczące się w zamkniętej komorze zęba mogą być jedynie widoczne w RTG, bez dawania jakichkolwiek objawów. Regularne ich wykonywanie pozwala na szybką interwencję stomatologa.

Inne wpisy tematyczne (zdrowie i medycyna):

Program stomatologiczny Reviewed by on wtorek, Grudzień 6th, 2016 .

Współczesne zarządzanie gabinetem stomatologicznym trudno sobie wyobrazić bez użycia komputera. Właściwie dobrany program stomatologiczny ułatwi pracę zarówno pracownikom rejestracji jak i lekarzom. Wybierając taki system warto zwrócić uwagę na jego wszechstroność. Powinien zawierać on kalendarz wizyt, tak by przypadkowo nie wpisać dwóch pacjentów na ten sąm termin. Powinien także oferować elektroniczne karty pacjenta, które lekarz

ABOUT AUTHOR /